Sezon kolarski 2016 podsumowany

Uroczyście – zawodnicy i sympatycy UKS KUSY Bardo – zakończyli sezon kolarski 2016. Tradycyjnie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej naszego gimnazjum. Powitaliśmy wszystkich wzruszającą piosenką naszej gwiazdy sezonu Pauli Bernaczek, która nie tylko świetnie jeździ na rowerze, ale także pięknie śpiewa. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrza Miasta Pana Krzysztofa Żegańskiego, Radnej Sejmiku Dolnośląskiego Pani Grażyny Cal, przedstawiciela Rady Rodziców PG Pani Elżbiety Rymaszewskiej oraz Pani Marty Ptasińskiej z Referatu Promocji Urzędu Gminy Bardo. Gościem specjalnym był aktualny Akademicki Mistrz Świata Pan Piotr Kurczab.
Sezon 2016 to znaczący sukces naszych młodzików Pauli Bernaczek i Wiktora Waraczewskiego. Oboje sięgnęli po tytuły Wicemistrzów Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w Kolarstwie Górskim Chojnów 2016. Po raz pierwszy w siedmioletniej historii naszych startów w Chojnowie na drugim miejscu podium stanęła szkolna drużyna dziewcząt. Do tego sukcesu oprócz Pauli przyczyniły się: Karolina Leśków, Malwina Skrobanek, Oliwia Czerniejewska oraz Ania Frysztak.
W klasyfikacji Generalnej Bike Maratonu 2016 Paula sklasyfikowana została na drugim miejscu , a Wiktor na miejscu 5. Wysokie pozycje w końcowej klasyfikacji zajęli również: Kacper Gacek, Damian Śliwiński, Dawid Bożek, Łukasz Rynkowski, Kasjan Ferenc oraz Karol Tomczyk. Drużyna Młodzieżowa zakończyła rywalizację na miejscu czwartym. Wśród nieco starszego pokolenia największy sukces zanotował Ryszard Maślak (dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium Bike Maratonu). W klasyfikacji generalnej zajął miejsce czwarte. Z dystansem mini doskonale radzili sobie: Rafał Maślak, Dariusz Macek, Adrian Ferenc, Piotr Śliwiński i Mariusz Bernaczek. Najwięcej punktów dla naszych drużyn dostarczali zawodnicy, którzy ścigali się na bardziej wymagającym dystansie MEGA: Justyna Zając, Dominika Waraczewska, Łukasz Mendera oraz Damian Waraczewski. Jedynym naszym rodzynkiem na dystansie GIGA był Marcin Skoczeń. W lokalnych imprezach kolarskich znakomicie prezentował się Sławek Węgrzyn. Doceniamy również zaangażowanie naszego studenta – Piotra Macka.
Zarząd klubu ufundował nagrody dla wytrwałych i systematycznych zawodników najmłodszego pokolenia kolarzy. Oprócz wymienionych nagrodzony został Maciej Węgrzyn i Mateusz Misiura.
Podziękowaliśmy również naszym Przyjaciołom, którzy w znaczący sposób przyczynili się do popularyzacji tej aktywności fizycznej w naszym społeczeństwie. Są to Państwo Justyna i Tomasz Zającowie, Państwo Anna i Marcin Skoczniowie, Pani Marta Ptasińska, Nadleśniczy Nadleśnictwa Bardo Pan Antoni Bańdura oraz nasz Pierwszy Przyjaciel Pan Krzysztof Żegański.
Wsparciem dla naszej VII Edycji Maratonu MTB Jesień w Mieście Cudów była już po raz czwarty Fundacja Lider Animator. Dziekuję Dorocie i Robertowi Kuligowskim oraz Ani Solarek za prawdziwą sportową przyjaźń.
Na uroczystości oficjalnie przyjęliśmy do grona naszej społeczności młodego i bardzo obiecującego zawodnika Tomka Hołuba.
Miło nam było gościć Pana Piotra Kurczaba, który troszkę nam zazdrościł super atmosfery jaką stworzyliśmy, a młodym zawodnikom życzył wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.
Dziękuję wszystkim członkom klubu oraz naszym sympatykom za całoroczną współpracę.
W styczniu 2017 roku będziemy obchodzić 110 rocznicę urodzin naszego Patrona „Kusego”. Pozwolę sobie w tym miejscu powtórzyć słowa Stefana Kisielewskiego o Januszu Kusocińskim:
„Nie zapomnę o nim nigdy, postać ta bowiem, to najwspanialszy przejaw wartości tak fizycznych, jak i duchowych, zawartych w przepięknej idei sportu”

Piękno naszej gminy najlepiej można dostrzec z perspektywy ROWERU.