Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

W naszym gimnazjum, odbył się kolejny „Dzień Liczby Pi’. Każda z klas miała okazję obejrzeć ciekawą prezentację o tej niezwykłej liczbie oraz podziwiać pamięć naszych utalentowanych koleżanek i kolegów, którzy w ciągu minuty mieli napisać jak najwięcej cyfr z rozwinięcia liczby Pi. Zwyciężczynią w tym konkursie została Wiktoria Kuchciak, która napisała 72 cyfry. Gratulujemy!
W kolejnej konkurencji wytypowani uczniowie układali w określonym czasie „PI- puzzle”, nie było łatwo, ale klasy poradziły sobie znakomicie. Na koniec była konkurencja techniczna – zatrzymanie stopera w komórce dokładnie na najczęściej używanym przybliżeniu pi, czyli 3,14. Wszystkie konkurencje wyzwalały w uczestnikach bardzo silne emocje, co nadawało uroczystości specjalnego charakteru.
W drugiej części imprezy wszyscy spotkali się w holu szkoły na uroczystym podsumowaniu: były torty, zdmuchiwanie świeczek, życzenia, a także podsumowanie konkursów. Agnieszka Brzostek została laureatką konkursu na kartkę urodzinową z okazji „PI Day”, z kolei w konkursie na trójwymiarowe PI zostały przyznane wyróżnienia dla klas: 3, 1a, 1b oraz indywidualne dla Julki Topolanek, Martyny Kulig, Wiktorii Tomaszewskiej oraz Magdy Kudryńskiej. Na koniec tej części klasy zaprezentowały przygotowane hasła propagujące matematykę – okazało się, że najbardziej zgraną klasą jest klasa 3. Klasa 1b z kolei zdobyła, najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej, zdobywając talon do Salonu Gier Logicznych oraz słodką niespodziankę. Po podsumowaniu konkursów wszyscy zajadali się pysznymi tortami.
Dużą popularnością cieszył się „Piknik z liczbą PI”, degustacja przygotowanych słodkości i oraz gry. Atrakcją przewidzianą na ten dzień było pamiątkowe zdjęcie uczniów i nauczycieli na szkolnym „Orliku”, tworzących ogromne PI, uwiecznione na zdjęciach przez szkolnych reporterów.