11 lat tradycji…

„Zawody w skoku wzwyż są tradycją naszej szkoły i zawsze odbywają się w pierwszy dzień wiosny. W tę uroczystość angażuje się cała szkoła” – słowa p. Dariusza Śladowskiego – pomysłodawcy i głównego organizatora imprezy (cały wywiad w świątecznym wydaniu „Głosu Kusego”) – w pełni oddają niepowtarzalny charakter tzw. „dnia wagarowicza” w Gimnazjum w Przyłęku. Potwierdza to obecność praktycznie wszystkich uczniów, którzy nie chcą stracić możliwości uczestniczenia w zawodach lub kibicowania swoim koleżankom i kolegom. Wśród kibiców i zawodników pojawili się również absolwenci naszej szkoły. Jak co roku zawody miały swój specyficzny klimat dzięki gimnazjalistom – spikerom (Martyna Klag, Wiktoria Kuchciak i Krystian Faryna). Największe emocje wzbudziły jednak same skoki. Niezwykłe napięcie wywołały skoki dziewcząt, ponieważ główna faworytka – Wiktoria Jaskowiak w dniu poprzedzającym zawody ustanowiła nowy rekord szkoły (145 cm). Wiktoria nie zawiodła – zwyciężyła, drugie miejsce zajęła Galas Klaudia, trzecie – Milena Komańska. Wśród uczniów klas I najlepsza była Marlena Ciura. Wśród chłopców najlepszy okazał się Michał Gruszka (160 cm), drugi był Jakub Urban, trzeci – Łukasz Rynkowski. Najwyżej z pierwszoklasistów skakał Kacper Janik. Zwycięzcom dyrekcja szkoły wręczyły medale i puchary. Imprezę zakończyła sesja zdjęciowa zawodników i kibiców.