Udział gimnazjalistów w obchodach dwudziestolecia utworzenia bardzkiego Koła Związku Sybiraków

Dwudziestolecie utworzenia Koła Związku Sybiraków w Bardzie. Nadanie sztandarowi Gimnazjum Złotej Odznaki Honorowej za Zasługi dla Związku Sybiraków
Niedzielne uroczystości Dnia Sybiraka miały szczególny charakter, ponieważ w tym roku obchodzimy dwudziestolecie Koła Związku Sybiraków w Bardzie, które utworzono w 1997 r. Dwa lata później powstało gimnazjum. Od początku istnienia szkoły nawiązała się ścisła współpraca z bardzkim Kołem, które zaowocowało aktywnym udziałem uczniów i pracowników szkoły w uroczystościach sybirackich, wycieczkach do miejsc pamięci o „Golgocie Wschodu”, spotkaniami z Sybirakami, a także inicjatywami takimi jak utworzenie gabloty w naszej szkole poświęconej zesłańcom Sybiru. To dlatego Zarząd Bardzkiego Koła Sybiraków wystąpił o nadanie naszemu sztandarowi Złotej Odznaki Honorowej za Zasługi dla Związku Sybiraków.
Tak jak w poprzednich latach uczniowie gimnazjum aktywnie uczestniczyli w obchodach Dnia Sybiraka. Naszą szkołę godnie reprezentowali w pocztach sztandarowych oraz programie artystycznym przygotowanym we współpracy z zespołem Wiolinek: Krystian Faryna, Jakub Ilczyszyn, Martyna Klag, Wiktoria Kuchciak, Magda Kudryńska, Emilia Łuka, Wiktoria Tomaszewska, Julia Topolanek.