Wycieczka do Wrocławia

4 listopada uczniowie gimnazjum odwiedzili Urząd Marszałkowski i wzięli udział w lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie. To już tradycja, że uczniowie klas trzecich odwiedzają mury tego wielkiego gmachu, aby zasiąść w sali obrad sejmiku wojewódzkiego i wziąć udział w wykładzie multimedialnym z zakresu wiedzy o samorządzie terytorialnym w Polsce.
To nie była jedyna atrakcja tego dnia. Tuż po wykładzie spacerkiem udaliśmy się na piękny wrocławski Rynek. Po drodze zatrzymaliśmy się przy Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej i wspomnieliśmy Mjr Tadeusza Hablińskiego, którego pamięć i męczeńską śmierć w Charkowie, upamiętnia piękny dąb rosnący na placu przed naszym gimnazjum. Po chwili zadumy przenieśliśmy się do innego świata.
„Słodkie Czary Mary”, to kolorowe, piękne, pysznie pachnące miejsce… pełne słodyczy. Wzięliśmy udział w pokazie produkcji słodyczy. Poznaliśmy technikę wyrabiania lizaków i cukierków. Każdy mógł własnoręcznie stworzyć swojego kolorowego lizaka. Wspomnienia i słodki smak pozostaną z nami już na długo.